ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINDAĞ BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ, EĞİTİCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                   ALTINDAĞ BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ, EĞİTİCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                   ALTINDAĞ BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI PROJESİ, EĞİTİCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Proje ile İnternet bilincini yaratmak, toplumda internet kültürünü yaymak, interneti tanıtmak, projemiz sayesinde sorunları ve çözüm yollarını paylaşmak, öğrenci-eğitimci- veli boyutunda internet ve internet ile ilgili olası sorunlar hakkında farkındalık oluşturmak kısacası bilinçli internet kullanımını İlçemiz gündemine yerleştirmek amaçlanmaktadır. Bireysel güvenlik, internetin güvenli kullanımı, mahremiyet, bilgi güvenliği, sosyal ağlar ve Bilgi Toplumu kavramlarıyla tüm toplumu tanıştırmak amacıyla, Altındağ İlçesindeki her okuldan 2 öğretmene Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) eğitici eğitimi verilmiştir. 300’ün üzerinde öğretmenin yararlandığı eğitimleri; İnternet Derneği’nden Fatma Işkın DEMİREL, BTK ‘DAN Dr. Ahmet ÇUBUKÇU ve Dr. Şahin BAYZAN vermişlerdir.

Eğitimlerimiz sürerken Projemizi desteklediğini belirtmek amacıyla, öğretmenlerimizi selamlama konuşması yapmak üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih SAYAN salona teşrif etmişlerdir. Öğretmenlerimize bu Projeyi bir iş olarak değil topluma fayda sağlayacak bir gereklilik olarak sahiplenmeleri gerektiğini belirttikleri konuşmaları sonrasında Sayın Başkan; her zaman ilçemizin bu konuda çalışmalarına destek verebileceklerini İlçe Proje Koordinatörü’ ne belirtmişlerdir.

Eğitim sonrasında sorumlu öğretmenlerimiz, önce okullarındaki meslektaşları ile bilgi ve materyal paylaşımı yapacaklardır. Ardından 9 Nisan 2018’ e kadar proje, tüm okullarda yürütülecektir. Proje sonunda, Projeyi başarı ile yürüten okullardan, belirlenen kriterlere ulaşan okullarımıza İlçe MEM ve BTK tarafından, törenle, katılım belgesi ve plaket verilecektir.

Projenin hedef kitlesi; Altındağ ilçesinde eğitim gören 7-17 yaş aralığındaki öğrenciler ile 3-17 yaş aralığındaki öğrencilerin velileridir. Nihai faydalanıcı Türk toplumudur.

 

13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.