ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINDAĞ ATATÜRK MTAL, ULUSLARARASI PROJE YARIŞMASINDA DÜNYA BİRİNCİSİ SEÇİLDİ

ALTINDAĞ ATATÜRK MTAL, ULUSLARARASI PROJE YARIŞMASINDA DÜNYA BİRİNCİSİ SEÇİLDİ

Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "FCHgo! Proje Yarışması"nda dünya birincisi seçildi. MEB Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, genç jenerasyonu yenilenebilir enerji çeşitleri ve teknolojileri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan "FCHgo! Proje Yarışması"nda derece elde eden okulu ziyaret edip, öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Genç jenerasyonu yenilenebilir enerji çeşitleri ve teknolojileri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan "FCHgo! Proje Yarışması"nın danışmanlığını yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk ARSLAN ve beraberindeki  ekibi, geliştirdikleri ve "FCH101" ismini verdikleri eğitsel yazılımla "FCHgo! Proje Yarışması"na katıldı.

Daha önce Türkiye birinciliğini elde eden ekip, 15 Haziran'da düzenlenen yarışmanın ikinci aşamasında dünya birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER, beraberinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ ile Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Özer, mesleki eğitime son yıllarda yaptıkları yatırımların sonucu olarak çok sayıda projenin meyvelerini almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Mesleki eğitime akademik olarak başarılı öğrencilerin yöneliminin giderek arttığını, sektörlerle oldukça kapsamlı ve istihdam odaklı iş birliklerinin de sürekli genişlediğini aktaran Özer, şunları söyledi: "Eğitim, üretim, istihdam çevrimi artık çok daha güçlü bir noktada. Bugün bu başarılardan bir tanesine daha şahitlik ediyoruz. Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje yarışmasında mayıs ayında Türkiye birincisi olmuştu. Yarışmanın ikinci aşaması uluslararası boyutta 15 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşti ve okulumuz geliştirdikleri proje ile birinci oldu. Bu başarılarından dolayı projede danışmanlık yapan Öğretmenimiz Selçuk Arslan'ı ve öğrencilerimiz Sercan Deniz Bayramoğlu, Belinay Azra Aydın, İlyas Seferinoğlu ve Atilla Büyükgüler'i kutluyorum. Ayrıca sürece destek veren Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne veokul yöneticilerine teşekkür ediyorum."

Altındağ Her Alanda...

18-06-202118-06-202118-06-202118-06-202118-06-202118-06-202118-06-202118-06-2021

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.