ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesinde Mesleki Eğitim Seminerine Katıldık.

Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesinde Mesleki Eğitim Seminerine Katıldık.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği mesleki eğitim semineri Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesinde Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, İlçe Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ, Altındağ İlçe Müftüsü Enver TÜRKMEN, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımlarıyla 19 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından program Kur’an Tilavetiyle başladı.

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI konuşmasında ilçemizdeki eğitim durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

 

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, genel müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Vizyon belgesi ile okullarımızdaki eğitimin niteliğine süreklilik kazandırılmasına yönelik hedeflerden bahsetti. Öğretmenlerimizden gelen soruları cevaplandırdı.

 

Bir hafta boyunca ilçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Meslek dersleri ve Arapça öğretmenlerimize Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Öğretimi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Recai DOĞAN, “Bu çağda öğretmen olmak ve Din öğretiminde modern yöntem ve teknikler”, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arş. Gör. Fatma ÇAPÇIOĞLU, “Dini gelişim kuramları, Din eğitiminde iletişim”, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arş. Gör. Havva Sinem UĞURLUBAKAR, “Din öğretiminde özel yöntem ve teknikler” konularında seminerler verdiler.

 

22-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-201722-06-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.