ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi coşkuyla açıldı

Altındağ Belediyesi, bir eğitim kurumunu daha hizmete açtı. Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan ve bu yıl eğitim-öğretime başlayan Anadolu İmam Hatip Lisesi mütevazi ancak coşku dolu bir törenle açıldı.
Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi coşkuyla açıldı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğini yaptığı açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer, Altındağ İlçe Şube Müdürlerimiz İzzet Alamdar, Nilüfer Aksoy, Cemil Alkış, Zeynep Beyza Karakoç, Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcıları, okul yönetimi ve öğrencileri ile çok sayıda Altındağlı vatandaş katıldı. 

Törende yaptığı konuşmasına “Görevimiz olmamasına rağmen, 10 yıldır Altındağ’a okullar, anaokulları, sağlık tesisleri, camiler yapmaya devam ediyoruz.” sözleriyle başlayan Başkan Tiryaki, Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan 32 derslikli lisenin Altındağ Belediyesi’nin Milli Eğitim’e kazandırdığı 15’inci okul olduğunu söyledi.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ise Altındağ’da çok fazla açılışa katıldığını belirterek, eğitim amaçlı yapılan bu açılışın çok müstesna olduğunu belirtti. Okulun mimarisinin farkını ortaya koyduğunu belirten İşler “Rabbim burada okuyan çocukların geleceğini parlak, zihnini açık eylesin…” temennisinde bulundu. 

 “Keşke tüm belediyelerimiz eğitime bu kadar katkı sağlasa…” diyen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise, Başkan Tiryaki’nin çalışmalarının örnek alınması gerektiğini söyledi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve tüm belediye çalışanlarını tebrik etti. “Biz hep birlikte Türkiye’yiz…” diyerek katılımcılara seslenen Yazıcı “Başkan Tiryaki iş yapan, iş üreten, hizmet üreten, akıllı projeler yapan ve uygulayan bir başkan… Biz böyle bir Başkan’a her zaman destek veririz. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi. 

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye plaket takdiminin ardından,  tüm protokol hep birlikte açılış kurdelesini kesti ve okulun içinde incelemelerde bulundu.

 

28-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-201628-11-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.