ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı, Altındağ İlçe Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Altındağ 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika BİÇER başkanlığında, Şube Müdürleri Muhittin ARIK, İzzet ALAMDAR, Mehmet RÜŞEN, Serkan KANTEMİR, Saadettin DELLAL ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı, 12 Ekim 2015 Pazartesi günü, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

 

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’mızın okunmasının ardından, İlçe Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL konuşmasında; okulların güvenliğini sağlamada okul yöneticilerimize büyük bir görev düştüğünü, önemli görevlerimizden bir diğerinin de çocuklarımızın sağlığı olduğunu vurgulamış bu kapsamda okul kantinlerinin temizliği ve burada satılan ürünler konusunda azami hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirtmiştir. İlçemizdeki okullarda eğitim gören ve ülkemizde misafirimiz olan Suriyeli çocuklarımıza gereken ilgi ve alakanın gösterilmesi gerektiğini de vurgulamıştır.

 

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasına başarılı huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçmesi temennisi ile başlayarak tatil döneminde okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için fiziki iyileştirmeler yapıldığını belirterek, okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açısından daha iyi seviyeye getirmemiz gerektiğini vurgulayarak öğrencilerimizin bu alanlardaki çalışmalarını desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti. 2014-2015 eğitim öğretim yılı genel değerlendirilmesinin ardından, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ne göre iş ve işlemlerin yürütülmesi, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları değerlendirmesi yapıldı. Okulların, internet tanıtım sayfalarının sürekli güncellenmesini ve iletişim kanallarının sürekli açık tutulmasını isteyen Biçer, böylelikle bilgi paylaşımın daha sağlıklı ve güncel olacağını ifade etti.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika BİÇER, okul servisleri, okul kantinleri ve okul spor salonlarıyla ilgili güvenlik önlemlerinin ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Ayrıca izinler, zümre toplantıları ve diğer gündem maddeleri görüşüldü. Karşılıklı görüş alışverişi ve sorunların çözümüne yönelik konuşmalarla devam eden toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin kendi birimleri hakkında yapılması gereken işlemler, yapılacak projeler ve tespit edilen eksiklikler konusunda okul müdürlerini bilgilendirmelerinin ardından İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı temennisiyle toplantı sona erdi.

 

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.