ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ağaç Çocuk Atölyesi” Pilot Uygulaması İlçemizde Gerçekleşti

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Dostu Şehir Birimi tarafından yürütülmekte olan ANKARA ÇOCUK KÜLTÜRÜ MERKEZİ (AÇKM)’nin kurulması çalışmaları kapsamında “AĞAÇ ÇOCUK ATÖLYESİ”nin pilot uygulaması ilçemiz bünyesinde bulunan Feridun Çelik Altındağ Belediyesi Anaokulu’nda gerçekleşmiştir.
“Ağaç Çocuk Atölyesi” Pilot Uygulaması İlçemizde Gerçekleşti

Feridun Çelik Altındağ Belediyesi Anaokulu’nda 22 Şubat 2016 tarihinde yapılan uygulamaya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan YALÇINKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, Çocuk Dostu Şehir Birimi İl Koordinatörü Gülçin UYSAL, Proje Danışmanı Prof.Dr. Müge ARTAR ve çevre okulların müdürleri katılmışlardır.

 

Atölyenin temel amaçları; çocuklarda çevre koruma bilinci oluşturmak, onlara çevre dostu alışkanlıklar kazandırmak ve doğada yapılacak bilimsel etkinliklerle bilimsel süreç becerilerini geliştirmektir. Yapılacak bütün atölye çalışmalarında olduğu gibi “AĞAÇ ÇOCUK ATÖLYESİ”nde de Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim programları ile paralel kazanımlar belirlenmiştir. Atölye çalışmalarında verilmek istenen tüm kazanımlara; didaktik anlatımdan uzak çağdaş eğitim yöntem ve teknikleri ile oyunlar aracılığıyla ulaşılması hedeflenmektedir.

 

“Ağaç Çocuk Atölyesi” uygulaması etkinliklerini yerinde izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, çocuklarımızın erken yaşta çevre koruma bilincinin oluşmasına katkıda bulunan projelerin, öğrencilerimizin ileriki yaşamlarında daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağını belirtmiştir.

 

23-02-2016     23-02-2016

23-02-2016     23-02-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.