ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Aday öğretmen yetiştirme süreci okul müdürleri bilgilendirme toplantısı 2 Mart 2016 tarihinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.
Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantı Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem GENÇOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat SERTSÖZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali GÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet RÜŞEN ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Bakanlığımızca bu yıl ilk kez uygulayacak olan yetiştirme programı ile aramıza yeni katılacak olan aday öğretmenlerin öncelikle okullarımızda ve ayrıca halk eğitim, bilim, sanat ve rehberlik araştırma merkezleri, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve kaymakamlıkları ziyaret ederek buraların işleyişlerini ve eğitim imkânlarından nasıl faydalanabileceklerini öğreneceklerini belirtti.

 

Bu sürecin bir tecrübe paylaşım süreci olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER: “Sizler, meslek hayatınız boyunca kazanmış olduğunuz tecrübeleri ve birikimlerinizi yeni atanan öğretmenlerimize aktararak onlara çıktıkları bu yeni ve zorlu yolda bir idareci olarak rehberlik edeceksiniz. Aday öğretmenlerimiz, mesleki hayatlarının başlangıcında sizden edinecekleri bu bilgi ve birikimleri her daim kullanacaklardır.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

 

Toplantı,  Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem GENÇOĞLU ve aday öğretmen yetiştirme süreci eğitim görevlisi olan Yenimahalle Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Uğur UÇAR’ın konuşması ile devam etti.

 

02-03-2016     02-03-2016

02-03-2016     02-03-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.