ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Aday öğretmen bilgilendirme toplantısı 8 Mart 2016 tarihinde Ankara Lisesi (Anadolu) Konferans Salonu’nda yapıldı.
Aday Öğretmen Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ankara Lisesi (Anadolu)’nde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Saadettin DELLAL ve Mehmet RÜŞEN ile “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında adaylıklarını ilçemizde geçirecek olan aday öğretmenler katıldılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER yaptığı konuşmada, bu uygulamanın öğretmenlik mesleğine verilen değerin önemli bir göstergesi olduğunu belirterek, toplumda en önemli değerin eğitim, en önemli mesleğin ise öğretmenlik olduğunu ifade etti. Bu süreçte aday öğretmenlerin kendilerine danışmanlık yapacak olan öğretmenlerin tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden önemli derecede faydalanma fırsatını bulacaklarını vurguladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasının sonunda “Öğretmenlik yapmak değil öğretmen olmak diye bir tabir vardır, sizlerin de öğretmenlik yapmayacağınıza, öğretmen olacağınıza ve bu ışığı yarınlarımız olan çocuklarımıza yansıtacağınıza yürekten inanıyorum. Bugün burada adım attığınız bu kutsal görevde başarılar dilerim, aramıza hoş geldiniz” dedi.

 

Toplantıda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet RÜŞEN adaylık eğitimini almak üzere ilçemize başvuruda bulunan aday öğretmenlerin danışman öğretmenlerle eşleştirildiğini ve eylül ayına kadar eğitimlerin devam edeceğini söyledi. Bu uygulamanın öğretmenlerin daha donanımlı olması açısından oldukça önemli olduğunu belirterek aday öğretmenlerin ilk dört aylık süreyi okullarda izleme, uygulama ve değerlendirme şeklinde geçireceklerini kalan iki aylık sürede ise hizmet içi eğitim alacaklarını ifade etti. Daha sonra aday öğretmenlerin sorularını cevaplandırıldı.

 

Yapılan toplantıda “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında adaylıklarını ilçemizde geçirecek olan aday öğretmenlere üzerinde "Adım Attığınız Bu Kutsal Yolda Başarılı Olmanız Temennisi İle Aramıza Hoşgeldiniz" notu yazan karanfiller verildi.

  

08-03-2016     08-03-2016

08-03-2016     09-03-2016

09-03-2016     09-03-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.