ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. MİKROFON ALTINDAĞ TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI" FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

8. MİKROFON ALTINDAĞ TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI" FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

8. MİKROFON ALTINDAĞ TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI" FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen “Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması” finali 2 Mayıs 2018 tarihinde Altındağ Necip Fazıl Kültür ve Kongre Merkezi´nde yapıldı.

İlçemiz tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması finali Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, protokol davetlileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunması ile başladı. Ardından 2016/2017 eğitim- öğretim yılında gerçekleştirilen 7. Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması´nda birinci olan öğrencimizin türküsünü seslendirmesi ile devam etti. Etkinliğimizin tüm süreçlerini anlatan video gösteriminin ardından yarışmada finale kalan 7 ortaokul ve 7 lise öğrencisi Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirdi.

Seçici kurul üyelerimiz değerlendirmelerini yaparken  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI öğrencilerimizi, seçici kurul üyelerimizi ve enstrümanlarıyla öğrencilerimize eşlik eden müzik öğretmenlerimizi tebrik ederek öğrencilerimizin yeteneklerinin keşfedilmesinin onların tüm hayatlarını etkileyecek kararlar almasında belirleyici rolü olduğunu ifade etti.

Program, finale kalan ve dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçıları Arslan AKYOL, Abdullah GÜNDÜZ ve Sabri SABUNCU´nun jüri üyesi olarak katıldığı yarışmada derece alan öğrencilerimiz ve okulları aşağıdadır:

 

ORTAOKUL KATEGORİSİ

 

BİRİNCİ: Lütfi Can TATLIBAL- Seymenler Ortaokulu

 

İKİNCİ: Amer Raee JOKHA- Hacı Bayram İmam Hatip Ortaokulu

 

ÜÇÜNCÜ: Semih DAĞAŞAN- Şehit Muzaffer Aydoğdu Ortaokulu

 

LİSE KATEGORİSİ

 

BİRİNCİ: Enes Görkem YARDIMCIEL- İnönü Anadolu Lisesi

 

İKİNCİ: Cansu BAYAT- Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

ÜÇÜNCÜ: Yakup OLTULU- Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Yarışmaya katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, idarecilerimize, enstrümanlarıyla destek veren ilçemiz müzik öğretmenlerine teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederiz.

 

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.