ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5.MİKROFON ALTINDAĞ SES YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI

        Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması finali 14.05.2015 tarihinde Ankara Lisesi (Anadolu) Konferans Salonunda yapıldı.
5.MİKROFON ALTINDAĞ SES YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI

          İlçemiz tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Geleneksel Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması finali MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şefika BİÇER, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tayyip KAHYAOĞLU, Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Cemil ALKIŞ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla 14.05.2015 tarihinde Ankara Lisesi (Anadolu) Konferans Salonunda yapıldı.

 

          Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şefika BİÇER  konuşmasında öğrencilere her alanda fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini bu tür etkinliklerde daha iyi gördüklerini ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ve benzeri  etkinliklere devam edeceklerini belirtti. Açılış konuşmasının ardından daha önceki yıllarda yarışmada dereceye girmiş olan Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ramazan AKTAŞ söylediği şarkılar ile katılımcılara güzel dakikalar yaşattı.

 

          Programda yarışmada finale kalan 6 ortaokul ve 6 lise öğrencisi Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirdi. Ortaokul öğrencilerinin türkülerini seslendirmelerinin ardından programa misafir öğrenci olarak katılan Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu’ndan Ceren ERASLAN, Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nden Hüseyin Can ÖZ ve Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nden Elif GELGEÇ birer türkü seslendirdiler. Lise kategorisinde yarışmaya katılan öğrenciler sahne aldıktan sonra ise Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi bir gösteri gerçekleştirdi. Yarışma, finale kalan ve dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şefika BİÇER ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Cemil ALKIŞ tarafından verildi. Bu esnada bir konuşma yapan MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Türkü saöyleyen, türkü seven bir kişinin kalbinde merhametin eksik olmayacağını belirterek katılan tüm öğrencilere teşekkür ett. Jüri ve finale kalan öğrencilerin öğretmenlerinin de sahneye davet edilerek fotoğraf çekiminin gerçekleştirilmesinin ardından program sonra erdi.

 

          Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları Hasan Basri DUMLUPINAR, Gülderen YAVUZ, Pelin ÇETİN, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Daimi ÖZDEMİR ve Esenevler Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Hacer KARA’dan oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu  sıralama ise şu şekilde oluştu:

 

   ORTAOKUL         
1. HAMDİ ESİRTGEN SATIKADIN ORTAOKULU 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Ortaokullar 1.si Hamdi ESİRTGEN
2. SEYİT AKGÜN BEŞİKKAYA ORTAOKULU 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Ortaokullar 2.si Seyit AKGÜN
3. DİLANUR KARAGÜL SATIKADIN ORTAOKULU 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Ortaokullar 3.sü Dilanur KARAGÜL

 

      LİSE           
1. TUĞÇE SALGINTAŞ ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Liseler 1.si Tuğçe SALGINTAŞ
2. HATİCE KALEM İSKİTLER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Liseler 2.si Hatice KALEM
3. BAŞAK BAŞTUĞ ANKARA LİSESİ (ANADOLU) 5.Mikrofon Altındağ Ses Yarışması Liseler 3.sü Başak BAŞTUĞ

 

 

              Yarışmaya katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, idarecilerimize teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimiz tebrik ederiz.

 

5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı5. Mikrofon Altındağ Ses Yarışmamızın Finali Yapıldı

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.