ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Kapsamında Ankara Lisesi'nde Program Düzenlendi.

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Kapsamında Ankara Lisesi'nde Program Düzenlendi.

Geç Kalma! Eksik Parça Sende Olabilir...

Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında organ naklinin öneminin vurgulanması ve farkındalık yaratılması için "Organ ve Doku Bağışı Haftası" etkinlikleri düzenlenmektedir. İlçemizde de Altındağ Kaymakamlığı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla, "Geç Kalma! Eksik Parça Sende Olabilir" sloganıyla yola çıktığımız etkinliğimizle organ ve doku bağışının önemini vurguladık.

Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Ankara Lisesi'nde düzenlenen programa; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Uzm. Dr. Ali Niyazi KURTCEBE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İsmail ÇETİNKAYA, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM, Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Doç. Dr. Mustafa ALİMOĞULLARI, Altındağ İlçe Sağlık Müdürü Sayın Uzm. Dr. Lütfiye GÖKSU, Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM'ın konuşması ile devam etti.

YILDIRIM konuşmasında; "Organ nakilleri, insanların yeniden hayata tutunmasını sağlayan, sihirli bir dokunuş olduğunu; organ bağışı bilincinin toplumun her kesimine yayılmasını sağlamanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde Türkiye genelinde ilk ve ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmenlerimiz, öğrenim gören öğrencilerimiz ile ailelerinin bilinçlendirilmesi ve daha duyarlı hale getirilmesi amacıyla eğitim programları düzenlemekte olup okullarımızda farkındalığı arttırmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu 3.3.1980 tarih ve 396/13 sayılı kararı ile organ naklinin caiz olduğunu bildirmiş ve organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımlanmıştır." diyerek organ bağışı konusunun toplum olarak hassasiyet içinde benimsenmesini vurguladı.

Unutmayalım ki; yaşarken de yaşamdan sonra da başkalarına yardım etmek bizim elimizde...

07-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-2022

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.