ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü Yunus Emre Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan törenle  kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız Coşkuyla Kutlandı

Ankara Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan tören, Altındağ İlçe Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Şube Müdürlerimiz Muhittin ARIK, İzzet ALAMDAR, Mehmet RÜŞEN, Serkan KANTEMİR, Cemil ALKIŞ,  okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Tören, Okul Müdürü Erhan PELİTOĞLU’nun açılış konuşmasının ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER; “Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuzun, devletin tek ve gerçek sahibi olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Hürriyet ve bağımsızlığın kıymetini, erdemli, özverili, çalışkan gençler, savaş alanlarında şehit düşenler kadar iyi bilirler. Bağımsızlık; hürriyet, cumhuriyet bundan böyle savaşarak değil, bunların değerini bilerek korunacaktır.” dedi.

 

Tören; Cumhuriyet konulu kısa film gösterisi, farklı dillerde Cumhuriyet coşkusunu anlatan metinlerin okunması, öğrencilerin marşlar ve türküler eşliğinde sergiledikleri oratoryonun ardından, “Kuzey’in Uşakları”nın yaptığı halk oyunu gösterisi ile sona erdi.

 

     

     

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.