ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart

18 Mart

          Binlerce yıllık tarihi şan, şeref ve zaferlerle dolu olan istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumuştur.

           Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ düsturu ve ‘Ölürsek cennet kalırsak vatan bizimdir’ inancı ile yurt savunmasında gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimiz, sizlere minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Ergenekon’dan Malazgirt’e, Malazgirt’ten Çanakkale’ye kaderimizi belirleyen parlak zaferler şanlı tarihimizin dönüm noktalarıdır. Döneminin en çetin şartlarında adeta imkânsızın başarıldığı Çanakkale’de tarihte benzeri görülmemiş bir destan yazılmıştır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi de tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuş, yok edilmek istenen milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

           Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin Çanakkale Zaferinin yıldönümünü kutlar, bu vatanı bize yurt kılan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ederim.

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.