ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı 23 Eylül 2016 tarihinde Örnek Atıfbey Ortaokulu’nda düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Gerçekleştirildi

Programa Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah AYAR,  Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz KESKİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz İzzet ALAMDAR, Nilüfer AKSOY ve Ömer DELİBAŞ, okul müdürleri, şehit yakınları, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunması ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından Örnek Atıfbey Ortaokulu Müdürü Adem KARAHAN’ın açılış konuşması ile başladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER günün anlam ve önemini belirten konuşmasına 15 Temmuz gecesi vatanımızı savunan şehit yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek başladı. Konuşmasının devamında “Ülkemiz tarihinin en acımasız darbe girişimini 15 Temmuz 2016 gecesi yaşamıştır. Bizler için 15 Temmuz gecesi çok uzun bir gece olmuştur. Asker kılığına bürünmüş bir grup terörist halkın üzerine ateş açmış, savaş uçakları ve helikopterlerle bombalar yağdırmış, millet iradesinin sembolü olan gazi meclisi bombalamış, Boğaziçi köprüsünü kapatmış ve pek çok resmi kurumu kullanılamaz duruma getirmiştir. Bu felaket tablosuna karşın milletimiz devletine, devletimiz de milletine sahip çıkmış, elhamdülillah elbirliğiyle bu kara geceyi aydınlık bir sabaha çevirmişlerdir. Tüm dünya bir kez daha Türk milletinin sarsılmaz imanını, birbirine kenetlenişini ve kolay lokma olmadığını idrak etmiştir. Türk milleti bu alçakça saldırı karşısında bir bütün olarak, tankların altına yatarak, gül bahçelerine girer gibi mermilerin önüne geçerek, bir emir ile gözünü kırpmadan canını feda ederek vatan sevgisinin ana sevgisi gibi olduğunu göstermiştir.” dedi.

 

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL konuşmasında 15 Temmuz darbe gecesi yaşananlardan bahsederek, bu terör eyleminin hezimete uğratılmasında canlarını, yüreklerini ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi.

 

Tören öğrenciler tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine yazılan mektubun, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunmasının ardından okul korosunun seslendirdiği marşlarla devam etti.

 

Tören sonunda 15 Temmuz Gecesi şehit olan ve ilçemizde görev yapan Yusuf ELİTAŞ öğretmenimizin ailesine plaketi Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Şehit Muzaffer Aydoğdu’nun ailesine plaketi İlçe Milli Eğitim Müdürünüz Şefika BİÇER ve Şehit İbrahim ATEŞ’in ailesine plaketi Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah AYAR tarafından takdim edildi.

 

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

23-09-2016     23-09-2016

23-09-2016     23-09-2016

23-09-2016     23-09-2016

23-09-2016     23-09-2016

23-09-2016     23-09-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.