ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nda Kutlandı

13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu’nun 93.yılı kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Zeynep Beyza KARAKOÇ ve Ömer DELİBAŞ, okul müdürleri, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla 13 Ekim 2016 tarihinde Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.
13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nda Kutlandı

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Ertuğrul Gazi Ortaokulu Müdürü Şahin AKKOZ yaptı. Tören İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER yaptığı konuşmada “Ankara tesadüfen başkent seçilmiş bir il değildir. Ankara; Hitit, Frigya, Doğu Roma İmparatorluğu gibi büyük devletlerin sınırları içinde yer almış; tarihin pek çok önemli hadisesine tanıklık etmiştir. Pek çok Allah dostunu bağrında yatırmaktadır Ankara: Hacı Bayram-ı Veli, Seyyid Hüseyin Gazi, Abdülhakim Arvasi ve daha pek çok manevi muhafız bu müstesna şehri beklemektedir.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasını Türk milleti için önemi büyük olan bu şehirde yaşıyor olmaktan gurur duyduğunu belirterek sonlandırdı.

 

Tören; Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin “Seğmen Gösterisi” ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ile devam etti. Şiirlerin okunmasının ardından okul korosu tarafından seslendirilen Ankara marşları seyircilerden büyük beğeni topladı.

 

Okul öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterisinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

14-10-2016     14-10-2016

14-10-2016     14-10-2016

14-10-2016     14-10-2016

14-10-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.