ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİ YAPILDI

     12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulünün 94. Yılı münasebetiyle İlçemiz Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı tören Başkent Öğretmenevi´nde gerçekleştirildi.
12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİ YAPILDI

       12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulünün 94. Yılı münasebetiyle İlçemiz Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı tören Başkent Öğretmenevi´nde Vali Yardımcısı Sayın Mustafa GÜNİ, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol BOZKURT, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Cemil ALKIŞ ve Mehmet RÜŞEN, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.


        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından başlayan tören Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI´nın gönderdiği telgrafın okunması ile devam etti. Törenin açış konuşmasını yapan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol BOZKURT, Milli Marşımızın tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir vesika niteliğinde olduğunu, büyük şair Mehmet Akif ´in İstiklal Marşı´nda milletin hürriyet mücadelesini, ezelden ebede ilerleyişini destanlaştırıp bütün bir milletin hislerine tercüman olarak bu mücadeleyi ölümsüzleştirmiş olduğunu belirtti. Hepimizin İstiklal Marşı´na hakkettiği saygıyı göstererek yeni yetişen nesle Akif’i ve onun Asım’ını çok iyi anlatmanın vicdani sorumluluğunu taşıdığımızı belirterek sözlerini tamamladı.


       Vali Yardımcısı Mustafa GÜNİ de salondakilere farklı bir bakış açısıyla Akif’i anlatan bir konuşma yaptı. “ İstiklâl Marşı şairi Mehmet Akif kimdir? Benim için Mehmet Âkif ne anlam ifade ediyor? Safahat’ından seçtiklerimle bunu anlatacağım.” diyen Mustafa GÜNİ, Mehmet Akif’in özelliklerini şiirlerinden ve sözlerinden alıntılarla destekleyerek anlattı. GÜNİ, onun; dürüst, inançlı, vatansever, hak ve adalet aşığı ve gelişmeye açık bir insan olduğunu vurgulamış Akif’in İslam ve Kur’an’ı kurtuluş reçetesi olarak gördüğünü, insanlara çalışmayı tavsiye ettiğini belirterek konuşmasını tamamladı.


      Konuşmaların ardından program Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale Zaferi, Mehmet Akif ve İstiklâl Marşı konularının işlendiği  tiyatral  gösteri ve "Bir şiirin destanı, bir destanın şiiri" isimli kısa film gösterimi ile devam etti.


       Daha sonra Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Bağımsızlık Kahramanı Mehmet  Akif " konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olarak büyük bir başarıya imza atan Altındağ İnönü Anadolu Lisesi öğrencisi Burcu EKİNCİ  kompozisyonunu okudu ve  ödülünü Vali Yardımcısı Sayın Mustafa GÜNİ´den aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL’ın da aralarında bulunduğu protokol tarafından yarışmalarda ödül alan diğer öğrencilere de ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından "Mehmet  Akif  Ersoy" konulu serginin gezilmesi ile tören sona erdi.

  

 

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akifi Anma Töreni

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.