ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mikrofon Altındağ” Türk Halk Müziği Ses Yarışması Finali Gerçekleştirildi

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen “Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması” finali 06 Haziran 2016 tarihinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.
“Mikrofon Altındağ” Türk Halk Müziği Ses Yarışması Finali Gerçekleştirildi

İlçemiz tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen Mikrofon Altındağ Türk Halk Müziği Ses Yarışması finali Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan YALÇINKAYA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Mehmet RÜŞEN ve Saadettin DELLAL, okul müdürleri, öğretmenler, aday öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER  konuşmasında, türkülerimizin bizi biz yapan unsurlarımızdan biri olduğunu vurgulayarak gençlerimizin maddi ve manevi kültürel unsurlarımızı tanıması, benimsemesi, koruması ve kendilerinden sonraki nesillere aktarması ile bizim millet olma bilincimizi ayakta tutacağını belirtti.

 

Program, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan YALÇINKAYA’nın konuşmasının ardından yarışma sürecini anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti.

 

Yarışmada finale kalan 6 ortaokul ve 6 lise öğrencisi Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirdi. Ortaokul öğrencilerinin türkülerini seslendirmelerinin ardından programa misafir öğrenci olarak katılan Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nden Volkan YILGIN ve Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nden Elif GELGEÇ birer türkü seslendirdiler.

 

Yarışma, finale kalan ve dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı İhsan YALÇINKAYA ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL tarafından verildi. Jüri, finale kalan öğrenciler ve öğretmenlerin sahneye davet edilerek toplu fotoğraf çekiminin gerçekleştirilmesinin ardından program sonra erdi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları Hasan Basri DUMLUPINAR, Gülderen YAVUZ ve Pelin ÇETİN’den oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu  sıralama  şu şekilde oluştu:

ORTAOKUL KATEGORİSİ

BİRİNCİ: Merve Nur ERDÖNMEZ - Ahiler Ortaokulu

İKİNCİ: Merve ÇETİN - Hacıbayram Ortaokulu

ÜÇÜNCÜ: Alper BİLİR - Beşikkaya Ortaokulu

LİSE KATEGORİSİ

BİRİNCİ: Emre UÇAKÇIOĞLU - Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İKİNCİ: Talha AKDOĞAN - Ankara Lisesi (Anadolu)

ÜÇÜNCÜ: Gökhan ERBİL - İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Yarışmaya katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, idarecilerimize teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimiz tebrik ederiz.

 

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

07-06-2016     07-06-2016

Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Caddesi No 10 Dışkapı Altındağ /ANKARA - 0312 341 33 68 341 25 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.