ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cebeci Ortaokulu Robot Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu.

Cebeci Ortaokulu Robot Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu.

31.10.2017’de Cebeci Ortaokulu öğrencileri okul müdürü Murat TEKÇE başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’yı makamında ziyaret ettiler.

 

Cebeci Ortaokulu, Afyonkarahisar’da düzenlenen Ortaokullar Arası Ulusal Robot Yarışması’nda ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük dereceleri elde ettiler.

 

Cebeci Ortaokulu öğretmeni Hikmet KALFA ile birlikte hazırlandıkları yarışmada kendi robotlarıyla farklı kategorilerde yarışan Sıla YILDIRIM, Betül SÖZER, Eray YILMAZ, Fahriye Yağmur TOY ve Doğukan SABAN, yarışma boyunca iyi bir performans sergilediler. Çizgi İzleyen MakeBlock kategorisinde 2.’lik derecesini Doğukan SABAN – Fahriye Yağmur TOY , çizgi izleyen baskı devre kategorisinde 3.’lük derecesini Eray YILMAZ ve çizgi izleyen Lego kategorisinde 4.’lük derecesini Sıla YILDIRIM – Betül SÖZER kazandı.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, öğrencilerimizin bu müsabakalarda aldıkları dereceler ile hem kendilerinin hem okullarının hem de ilçemizin başarılarına katkı sağladıklarını ifade etti. Okullarımızda akademik eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere önem vermenin gerekliliğini vurguladı.

 

Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

01-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Caddesi No 10 Dışkapı Altındağ /ANKARA - 0312 341 33 68 341 25 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.