ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Ölümünün 78. Yıldönümünde Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder  Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde Altındağ İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan törenle Ankara Lisesi (Anadolu) Konferans Salonu’nda anıldı.
Atatürk Ölümünün 78. Yıldönümünde Anıldı

Program, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Şube Müdürlerimiz İzzet ALAMDAR, Nilüfer AKSOY, Zeynep Beyza KARAKOÇ, Serkan KANTEMİR, Ömer DELİBAŞ, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

 

Tören, Okul Müdürü Osman ERGÜN’ün açılış konuşmasının ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasına; “Bu anlamlı gün vesilesiyle Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarına, bu vatan için göz kırpmadan canını feda eden şehitlerimize, bilhassa 15 Temmuz gecesi çoluğunu çocuğunu, işini gücünü, evini yurdunu düşünmeksizin arkalarında bırakarak kendilerini tankların, mermilerin önüne atan şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek başladı.  Konuşmasına “İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhili ve harici bedhahların olacaktır.”sözünü milletçe çok kısa bir süre önce yaşadığımızı ve millet olma ruhuna uygun bir şekilde birbirine kenetlenerek, her zamankinden çok daha güçlü dâhili ve harici belaları üstümüzden def ettiğimizi belirterek Türkiye’nin, yaşadığı bu elim hadisenin de üstesinden gelerek şimdi artık her zamankinden daha fazla umut vadeden bir ülke olduğunu ifade etmiştir.

 

Tören; günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından öğretmen oratoryosu ve zeybek gösterisi ile devam etti. Altındağ İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik dinletisi sunuldu. Müzik dinletisinin ardından Atatürk’ün son günlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

Tören; 10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Atatürk’ü Anlamak” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilerimizin ödüllendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve protokol üyeleri “Atatürk Sevgisi ve Sevdikleri” konulu resim sergisini gezdiler.

 

10-11-2016     10-11-2016

10-11-2016     10-11-2016

10-11-2016     10-11-2016

10-11-2016     10-11-2016

Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Caddesi No 10 Dışkapı Altındağ /ANKARA - 0312 341 33 68 341 25 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.