Haberler Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl Stajyer Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl Stajyer Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl, öğretmen olarak ilçemiz Altındağ´a atanan aday öğretmenlerin yetiştirilmesine yönelik hazırlanan Hazırlayıcı Eğitim Kursu´nu ziyaret etti.

 

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl Stajyer Öğretmenlerle Bir Araya Geldi Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl Stajyer Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan Eranıl, öğretmen olarak ilçemiz Altındağ´a atanan aday öğretmenlerin yetiştirilmesine yönelik hazırlanan Hazırlayıcı Eğitim Kursu´nu ziyaret etti.

             10.02.2014 - 10.03.2014 tarihleri arasında Yıldırım Beyazıt Kız Teknik ve Meslek Lisesi´nde devam edecek Hazırlayıcı Eğitim Kursu´nda stajyer öğretmenlerle bir araya gelen Sayın ERANIL, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ifade etti ve günümüzün en gözde mesleklerinden olan öğretmenliği altına benzetti. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin omuzlarına yüklenen sorumluluğun büyük olduğunu ifade eden Sayın ERANIL, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Ülkemizin geleceğini şekillendirecek bir neslin yetişmesinde bir eğitimci olarak bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Bizlere emanet edilen çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirilmesi ve insanlığın evrensel değerlerini kendi milli değerleriyle sentezleyerek özümsemesi çok önemli. Bu yönde yapacağınız her fedakarlık, ülkemizin kalkınmasında da önemli bir faktör olan kalifiyeli eleman yetiştirilmesinde de itici güç olacaktır. Bu kapsamda Altındağ´da sizlerle çok güzel  işler yapacağımıza inanıyorum."

            Konuşmasının ardından  öğretmenlerle de sohbet eden onların istek ve önerilerini dinleyen  Sayın ERANIL, hatıra fotoğrafının çekiminin ardından okuldan ayrıldı.

 

 Yayın:06.03.2014 - Güncelleme:06.03.2014 - 13:59 - Görüntülenme:224